fbpx

Blog

Szájhigiéné fenntartása a fogszabályozás alatt

Szájápolás fogszabályozás alatt: a megfelelő szájhigiénia és a fogak tisztítása mindannyiunknak számára kiemelten fontos, azonban a fogszabályzó kezelés teljes ideje alatt drasztikusan megnő a szerepe.

SZERZŐ: DR. SZEKÉR DÓRA

A kezelés megkezdése előtt lényeges, hogy ellássunk minden szuvasodást vagy egyéb elváltozást ellássunk, hiszen ezek a fogszabályzó mellett nehezen elérhetővé és kezelhetővé válnak, és akár számunkra láthatatlanul terjedhetnek.

De mit tehetünk annak érdekében, hogy ez ne történjen meg? Hogyan tudjuk a fogszabályzót megfelelően tisztítani?

A kivehető készülékeket minden nap legalább egyszer át kell mosni vizes fogkefével. Az a legjobb, ha veszünk egy fogkefét csak erre a célra, de ha nem sikerül, a fogmosás után egy rendesen leöblített fogkefével is elérhetjük a kívánt tisztaságot.

Ezen kívül a megfelelő tisztításhoz érdemes beszerezni fogsortisztító pezsgőtablettát is. Ebbe havonta egyszer kell beáztatni a készüléket, hogy leoldja róla a felrakódott lepedéket. Ezen kívül fertőző betegségekből való felépülés után, hogy a készülék megfelelően tisztán, valamint baktérium- és vírusmentesen kerüljön újra a szájba, ilyen módon megakadályozzuk a visszafertőződést.

A rögzített készülékek tisztítása is fokozott odafigyelést igényel. A fogak felszínére ragasztott eszköz sokkal nagyobb tapadási felületet ad a lepedéknek, így azt minden étkezés után érdemes megtisztítani, hogy megelőzzük az esetleges szuvasodást és elszíneződést. A tisztításhoz puha sörtéjű kézi, vagy speciális orthodonciai fejjel ellátott elektromos fogkefét használjunk. A tappancsok környékét és a nehezen elérhető területeket fogköztisztító kefével érdemes mosni a teljeskörű tisztasághoz.

Ha odafigyelünk az eszközök megfelelő tisztítására, akkor fogszabályzó nem csak terápiás eszköz, hanem ékszer is lehet.

Szájápolás fogszabályozás alatt: a tökéletes szájhigiéné elengedhetetlen!

Mi a szülők szerepe a gyermek fogszabályozásában? Olvassa el ITT!