fbpx

Vlog

Milyen anyagokból készülnek a korszerű fogtömések? Milyen módszerrel készülnek a fogtömések?

Milyen anyagokból készülnek a korszerű fogtömések? Milyen módszerrel készülnek a fogtömések?

Az ember életében eljön sajnos az a pillanat, hogy szüksége van egy fogtömésre. Ilyenkor meg kell vizsgálni, hogy milyen lehetőségek vannak. Beszélhetünk direkt tömésekről, vagy indirekt tömésekről. Korábban az amalgám egy igen közkedvelt töméstechnika volt, pontosabban egy tömés anyag. Jó tulajdonsága volt, hogy jól applikálható volt és szépen el lehetett a szélét polírozni. Ez a pozitívuma volt, viszont volt az a nagy hátránya, hogy nem esztétikus. Manapság a korszerű tömések főleg az esztétika irányába mozdultak el, ezek kompozit típusú tömések. A töméstechnikáról annyit szeretnék mondani, hogy itt szükség van arra, hogy míg korábban az amalgámnál makroretencióval rögzült a tömőanyag, itt már mikroretencióval tudjuk rögzíteni. Ehhez szükséges a fog felszínének kicsit a megsavazása, ehhez 37 %-os ortofoszforsavat használunk, utána pedig legtöbbször most már többgenerációs úgymond ragasztóanyagot használunk, bondozó anyagot. Ennek a felapplikálása szükséges a savazott felszínre, s utána pedig a tömőanyag behelyezésével egy polimerizációs lámpával aktiválva megköt az anyagunk.

Beszélhetünk itt amúgy arról is, hogy van front régióra használható tömés, s van, ami a hátsó régióban használható. Ezeknek a különbsége tulajdonképpen a fizikai, a színbeli tulajdonságában van. A front régiónál az esztétika a kiemelt. Több típusú tömőanyag van, van, amelyiknek nagyon jó fényáteresztő képessége van, tudunk vele különböző mintázatokat csinálni, nagyon jól le tudjuk másolni a mellette lévő fogakat, hogyha kisebb tömésekről van szó.

Egy érdekesség, ki lehet próbálni, hogy bemegyünk akár egy diszkóba, vagy olyan helyre, ahol UV-fény van, ez a kék lámpa, akkor, ha valóban annak a tömésnek a fluoreszenciája megjelenik-e, mert régebben még nem tettek bele olyan anyagot, ami a fluoreszenciát kiváltotta, úgyhogy, ha mosolygunk egy ilyen helyen, s esetleg ilyen tömésünk van, akkor ott egy fekete folt látható. Próbáljátok ki!

További érdekes bejegyzések a SANORAL BLOG-ban!

Kérjük, csatlakozzon követőinkhez a SANORAL FACEBOOK-oldalán és INSTAGRAM-oldalán.
Figyelmébe ajánljuk a SANORAL YOUTUBE-csatornáját!

Dr. Lászlófy Csaba szájsebész szakorvos, orális implantológia szakorvosa HONLAPJAFACEBOOK-oldala és INSTAGRAM-oldala is számos olvasnivalót tartalmaz!

esztétikai fogászat Budapest

Sanoral Fogászati és Szájsebészeti Klinika szakmájukat szerető, elkötelezett fogorvosok, szájsebészek, implantológusok, dentálhigiénikusok és asszisztensek szakmai közössége.
Mindannyian elsődlegesnek tartjuk a fejlődést, a közös munkát és a tökéletességre való törekvést, mert csak ez a szellemiség hozhatja meg a közös sikert.
Nálunk minden páciens egyformán fontos, a legkisebb beavatkozástól a komplex orális rehabilitációkig.

Budapesten, az Ó utca 6. szám alatt várjuk Önöket. Klinikánk közvetlenül az utcáról nyílik.
Az autóval érkezők számára rmeke megoldás a parkolás a Care Park OPERA parkolóház, amely a szomszédságunkban található.